Skip to main content
Basket
0
Menu
Search
Basket
0
Account
Log in
Log in
Your Union
About Goldsmiths SU
Representation
Get in touch
Governance
Work for us
Advice
Academic support
Complaints
Non-academic support
Activities
Find a society
Start a society
Support for societies
Sport at Goldsmiths
Handbooks
1. Goldsmiths SU Student Handbook
2. International Students Handbook
3. Housing, Complaints, and Rights Handbook
4. Student Representatives Handbook
5. College Procedure and Services Flowchart
6. Disruption Diary
7. GSU Planner
Activism
The CARE Project
Student Elections & Democracy
Building Community & Liberation
Campaigns
The Archive Project
SU Spaces & Shop
Online Shop
SU Bar
SU Café
SU Shop
What's on
My Account
All News
The shortlisted candidates for our SU Awards Night have been announced...
It's that time of year again – you have been nominating our amazing volunteers, student leaders and groups for awards and our judges have narrowed down the longlist to give you your final candidates. The shortlist is as follows...
Community Event of the Year
LGBTQ+ Community for LGBTQ+ Speed Dating
Jewish Community for Potluck Friday Night Dinner
Pakistani Community for Talking Bodies Art Show
Christian Union Community for the CU Weekend Away
Islamic Society for Discover Islam Week
Society Event of the Year
Photography Society for their Photography Exhibition
Student Action for Refugees (STAR) Society for Refugee Awareness Week (RAW)
Gold Runners Society for the Fulham 10K City Run
Drama Society for Drunk Shakespeare (Macbev'd)
Drama/DotD/DJxEMs/STAR/PEN/MTS for Welcome Week's So F*cking Goldsmiths
Social Change Award
Student Action for Refugees (STAR) Society
Gold Runners Society
Community Fridge Society
Raising and Giving (RAG) Society
Practical Ecology Society
Gardening Society
New Society of the Year
Gold Runners Society
Community Fridge Society
Raising and Giving (RAG) Society
Practical Ecology Society
Gardening Society
Society Leader of the Year
Hannah Tasker
Millie Copin
Kulsuma Begum
Linnea Møller Jess
Sports Leader of the Year
India Whitty
Enamul Hudha
Georgia Sauders
Michelle O'Higgins
Laura Palfreyman
Kevin Erlicher
Jonathan Tang
Player of the Year
Isabella Kane
Frazer Henderson-Morrow
Toby Dennis
Eleonora Hansen
Media Group of the Year
The Leopard Newspaper
GoldReel Acting and Filmmaking
Wired Radio
Smiths Magazine
Community of the Year
Chilean Community
LGBTQ+ Community
Dharma Community
Iranian Community
Romanian Community
Society of the Year
Fashion Society
Debating Society
Anime and Games Society
Comic and Graphic Novel Society
Drama Society
Sports Club of the Year
Taekwondo
Hockey
Men's Rugby
Goldsmiths Lions Cheer
Women's Basketball Team
Men's Basketball
The winners for all of these awards will to be announced on the big night, as well as the following additional awards:
Department Rep of the Year
Accessibility and Inclusion Rep of the Year
Rep Team of the Year
Programme Rep of the Year
Justin Fashanu Award
Above and Beyond Award
?Head to
goldsmithssu.org/awards
to watch along with your team, club, society or community on the evening of 15th May 2020.
Why not get dressed up and host a virtual watching party for your members? If you do, be sure to send us your best pictures and screenshots!
@goldsmithssu #goldsuawards2020